Koncert duchovní hudby s postním zamyšlením v Lipové

23.03.2016 17:15
V sobotu 12.3.2016 se v kostele sv. Václava v Lipové konal v 17:00 hodin Koncert duchovní hudby v podání jesenického chrámového sboru Laudate Dominum. První část programu byla věnována duchovní hudbě několika staletí. Potom nás o. Janusz vybídl k postnímu zamyšlení při vyprávění jednoho příběhu. Ve druhé části koncertu jsme vyslechli a mohli se i připojit ke známým zpěvům komunity z Taizé.
Koncert provázelo několik hudebních nástrojů, a to violoncello v podání Samuela Ševčíka, zobcová flétna v podání Adély Macečkové a kytara v podání Václava Dvořáka ml.
Po celou dobu koncertu mohli věřící přistoupit ke svátosti smíření a připravit se tak na velikonoční svátky. A jak na závěr řekla paní Rafaela Drgáčová, umělecká vedoucí sboru, bylo to krásné prožití společného postního zastavení a obrácení se k Bohu pomocí krásných tónů a slova.
Potom jsme se už jen všichni spěchali zahřát na faru, kde jsme si pěkně povídali u horkého čaje a kávy.

FOTO: farnost-lipova.rajce.idnes.cz/Koncert_duchovni_hudby_s_postnim_zamyslenim_v_Lipove