První dožínková mše svatá v Horním Domašově

18.11.2015 20:17
5.9.2015 proběhly v obci již 12. tradiční Jesenické dožínky, které společně pořádá Obec Bělá pod Pradědem, Okresní agrární komora Jeseník a Zemědělské družstvo Jeseník. To, co bylo netradiční ( ale doufáme, že se tradicí stane), bylo, že letos poprvé byly dožínky zahájeny slavnostní mší svatou v kostele sv. Jana Křtitele v horním Domašově. Mše se zúčastnili nejen zástupci pořadatelů, ale také hosté a zejména hosté z partnerské obce Tulowice, kteří již tradičně dovezli jejich dožínkovou korunu, která byla dominantou celých dožínek.

Mši obohatili i děti v krojích a nesměl chybět ani symbol dožínek, chléb, který byl jeden Tulowický a druhý z Bělé pod Pradědem. Otec před kostelem všechny plody úrody požehnal. Všem, kteří se podíleli na této krásné mši, velice děkujeme.

FOTO: farnost-lipova.rajce.idnes.cz/Prvni_dozinkova_mse_svata_v_Hornim_Domasove