Růžencové kázání o. Jiřího

01.11.2016 22:01

Měsíc říjen je zasvěcen Panně Marii Růžencové, a proto se náš kněz o. Jiří Filipec rozhodl každou mši svatou nám v kázání vyprávět o modlitbě růžence, na kterou napsal při studiích svou diplomovou práci. Dozvěděli jsme se o vzniku modlení růžence, jeho způsobu modlení, který se na různých místech lišil a i to, že dnešní růženec, který máme při modlení v rukou, měl jinou podobu. Zajímavé bylo i vyprávění o zakládání růžencových bratrstev, které bylo i zde v našem lipovském kostele, jelikož máme na zdi obraz Panny Marie Růžencové s vyobrazením jednotlivých desátků, a ten byl pouze tam, kde toto společenství bylo povoleno. Kázání bylo velice zajímavé a každou mši svatou jsme se těšili, co nového se dozvíme. I my pokračujeme v díle našich předků, máme skupinku farníků, kteří si každý měsíc mění desátky a modlí se „živý růženec“. A samozřejmě ani před každou mši svatou u nás nechybí modlitba růžence.

FOTO:farnost-lipova.rajce.idnes.cz/Ruzencove_kazani_o._Jiriho/