Zájezd do Krakowa

17.05.2016 22:20

Ve dnech 22.4.-23.4.2016 se konal poutní zájezd do Krakowa, kde letos v červenci proběhne světové setkání papeže Františka s mládeží. Pro velký zájem poutníků jely dva autobusy. Doprovázeli nás i 3 kněží o. Janusz Romanski z Lipové, o. Pavel Schwarz z Jeseníku a o. Miroslav Brutkowski ze Zlatých Hor. V dopoledních hodinách jsme dorazili do Krakowa na poutní místo Lagiewniki, kde jsme si prohlédli Svatou bránu Božího milosrdenství, pokoj sv. Faustiny a baziliku Božího milosrdenství. V 15,00 hodin jsme se sešli v bazilice, kde probíhala modlitba Korunky Božího milosrdensví. Potom jsme ve Slovenské kapli od řádové sestry vyslechli přednášku, po které naši kněží sloužili mši svatou. Dále následovala prohlídka Centra Jana Pavla II. Ubytovaní jsme byli v Kalwarii Zebrzydowské, kde jsme si mohli prohlédnout a adorovat v krásné bazilice Panny Marie. Někteří se ve 21:00 hodin vydali na křížovou cestu do zdejší přírody. Druhý den ráno byla v 7:30 hodin mše svatá a po snídani jsme odjeli do Wadowic - rodného města Jana Pavla II. Zde jsme měli rozchod a mohli si prohlédnout baziliku, rodný dům Jana Pavla II. nebo ochutnat proslulé kremowki. Na zpáteční cestě jsme si ještě udělali zastávku v Inwaldu - parku miniatur, kde jsme si prohlédli známe stavby v malém provedení. A nechybělo ani bludiště a kolotoče jako ruské kolo, autíčka a houpací loď, kde si i naši kněží přišli na své. Zpáteční cesta nám pěkně ubíhala, neboť cestující se dělili o své zážitky a svědectví a naši kněží nám zpívali české i polské písně a o. Janusz nás bavil svými příhodami ze života. Zájezd se nám pěkně vydařil a budeme na něj dlouho vzpomínat.

foto: farnost-lipova.rajce.idnes.cz/Zajezd_do_Krakowa