Děti z náboženství na výletě

25.08.2015 11:07

Každou sobotu máme v Lipové v 10,00 hodin náboženství. V sobotu 29.11.2014 jsme měli také, ale tentokrát nás o. Janusz vzal na výlet. Bylo nás celkem sedm včetně pana faráře a jedné maminky. Jeli jsme se podívat na poutní místo Panny Marie – Hedeč v Králikách. Po prohlídce kostela jsme se šli projít k Mariinu pramenu a při zpáteční cestě jsme si na tamní faře dali čaj.

V Králikách jsme si prošli a prohlédli náměstí. Naše cesta pokračovala dále do Polska do Zlotého Stoku, kde jsme navštívili zlaté doly. Od pana průvodce jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Viděli jsme jedinný podzemní vodopád, který je v Polsku, prošli strašidelnou chodbou, sjeli po skluzavce a vyjeli vláčkem ven. Navštívili jsme i výstavu minerálů a vyzkoušeli jsme si mučící nástroj, který byl před vstupem do dolů. V restauraci jsme ochutnali polskou kuchyni a plni zážitků se vrátili ve večerních hodinách domů.

Děkujeme o. Januszovi za pěkný výlet.

Justýnka, Andělka, Verunka, Kristínka, Andy a paní Maruška

FOTO:farnost-lipova.rajce.idnes.cz/Deti_z_nabozenstvi_na_vylete/